Evde bakım maaşları yattı mı? 11 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak yatırılan evde bakım yardımı ödemesiyle ilgili detaylar merak ediliyor. Ağustos ayının ortalarına doğru geldiğimiz şu günlerde gözler bu ayki ödemelere çevrildi. Peki, evde bakım yardımı kapsamında kişi başına ödenen yardım miktarı hesaplara yattı mı?

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde bakım maaşları her ay olduğu gibi bu ayında 15’i yani 15 Ağustos Pazar itibariyle hesaplara yatmaya başlayacak. Dolayısıyla henüz Ağustos ayı ödemeleri başlamadı.

SMS İLE EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2021

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ (E-DEVLET)

Related Posts

Bir cevap yazın