Galatasaray'dan transfer çalımı: Abdülkerim Bardakcı sarı kırmızılılarla anlaştıFenerbahçe ile görüşmesinde pürüz çıkan milli stoper de tercih hakkını Galatasaray’dan yana kullandı.

Galatasaray’da göreve başladıktan sonra Domenec Torrent ve Sensibile ile yollarını ayıran Dursun Özbek yönetimi, sportif direktörlük görevine Cenk Ergün’ü, teknik direktörlük görevine ise Okan Buruk’u getirdikten sonra Transfer sezonunun ilk bombasını patlattı!

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’ün haberine göre, sarı-kırmızılı kulüp, uzun süredir Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan stoper Abdülkerim Bardakcı için Konyaspor ve oyuncu ile anlaşmaya vardı. Galatasaray, Konyaspor ile 2.8 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

Fenerbahçe ile pürüz çıktı

Konyaspor, dün Fenerbahçe ile Abdülkerim için prensip anlaşmasına varmışrı ancak oyuncu ile Sarı-lacivertli kulüp arasındaki görüşmelerde pürüz çıkınca taraflar masadan kalkmıştı. Bu gelişme sonrası Beşiktaş ile birlikte transfere dahil olan Galatasaray, ezeli rakiplerine çalım atarak transfer yarışını kazandı.

Konyaspor ile 2.8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaşan Sarı-kırmızılı kulüp, Abdülkerim Bardakcı’yı da ikna etti. Milli stoper, tercihini Galatasaray’dan yana kullandı.

“Fenerbahçe ile anlaştık ama…”

Konyaspor yetkilileri sabah saatlerinde DHA’ya yaptığı açıklamada Abdülkerim için Fenerbahçe ile prensip anlaşmasına vardıklarını ancak Sarı-lacivertli kulübün oyuncu ile görüşmesinde pürüz çıktığını, son kararı Abdülkerim’in vereceğini belirtmişti.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın teklifi 3.3 milyon euro idi

Hürriyet muhabiri Süleyman Arat’ın haberine göre Fenerbahçe, Abdülkerim Bardakcı için Konyaspor ile 3.3 milyonn euro karşılığında prensip anlaşmasına varmıştı. Çıkan pürüz sonrası transfere dahil olan Beşiktaş’ın da 2.8 milyon euro + 500 bin euro bonservis teklif ettiği A Spor tarafından iddia edilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın