TOSFED Dijital Şampiyonası projesi duyuruldu

Twitch.tv kanalından da canlı olarak yayınlanacak yarışlar, Mayıs ayında başlayacak. Peki bu yarışlara ne zaman başvuru yapabileceksiniz?

Sezon sonunda pist branşının şampiyonu, 23-25 Ekim tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek olan ‘FIA Motorsport Games’ organizasyonunun dijital kategorisinde ülkemizi temsil etme hakkı kazanırken, ralli branşında şampiyon olacak pilota da para ödülü verilecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı, projenin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek “Son yıllarda yeni neslin çok rağbet gösterdiği alanlardan biri olan dijital motor sporlarında kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok global sporcumuz bulunuyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak 1 yıldır çalışmalarına devam ettiğimiz ve içinde bulunduğumuz zor süreçte ‘evde kal’ çağrılarımızı destekleyen bu önemli organizasyona her yaş grubundan büyük bir katılım bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Yarışlara katılım ve lisans detayları TOSFED resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. Ancak size kısa bir bilgilendirmede bulunalım. Bugün için sportif sürüş eğitimi veren lisanslı kurumlar; İstanbul’da BOM Akademi, İzmir’de ise Ülkü Park‘tır. Bu kurumlardan eğitim aldıktan sonra pist branşında yarışmaya başlayabileceğiniz güncel alternatifler; Safari Motorspor tarafından düzenlenen Opel Corsa OPC Cup, BOM Akademi tarafından düzenlenen BOM Akademi Caterham Kupası olarak sayılabilir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın